Mezotix

Urządzenie mezotix

MEZOTIX jest rewolucyjnym urządzeniem, które wykorzystujemy w naszym gabinecie do zabiegów odmładzających, ujędrniających i poprawiających kondycję skóry. Mezotix to również zabieg, który liftinguje opadające powieki, leczy trądzik oraz usuwa blizny, rozstępy i przebarwienia.

Został przetestowany klinicznie w wielu niezależnych badaniach. Wykazały one, iż jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów do rewitalizacji skóry z wykorzystaniem ablacji termomechanicznej.

Technologia TMA


Termomechaniczna ablacja skóry polega na „podgrzewaniu” skóry do temperatury 400°C. W głowicy urządzenia jest umieszczona mała tytanowa końcówka zakończona mikroigłami przypominającymi kształtem piramidę o wysokości 1,25 mm. W trakcie zabiegu te mikroigły – nagrzane do 400°C – są mechanicznie opuszczane w dół i przez ułamek sekundy dotykają skóry. Końcówka rozłamuje warstwę rogową przy minimalnej koagulacji – nie ma więc krwawienia i oparzeń, a struktura skóry nie zostaje naruszona. Skutkuje to pobudzeniem procesów przebudowy skóry, ale też powstaniem długo utrzymującego się kanalika ,który zwiększa wchłanialność substancji stosowanych na powierzchni skóry. Daje to możliwość jednoczesnego nałożenia na skórę substancji aktywnych np. kolagenu, elastyny, aktywnego tlenu czy kwasu hialuronowego.

Jest to jedyne urządzenie ablacyjne, które możemy wykorzystywać w okolicach oka i na powiece.  Urządzenie jest bardzo bezpieczne nawet dla tak wrażliwych okolic. Już po pierwszym wykonanym zabiegu dostrzeżemy znaczną różnicę w obrębie naszych oczu. Spłycimy pierwsze zmarszczki, pozbędziemy się worków i cieni, skóra się napnie, uelastyczni, powieka podniesie się a oko wizualnie otworzy.

Termomechaniczna ablacja skóry u pacjenta

Wskazania do zabiegu:

  • zmarszczki
  • przebarwienia
  • blizny potrądzikowe
  • trądzik
  • trądzik różowaty
  • rozstępy
  • opadająca powieka
  • wiotka skóra
  • blizny po urazach i po operacjach

Podstawowe informacje

czas trwania15 – 30 minut
pole zabiegowetwarz, szyja, dekolt, oczy, ciało
inwazyjnośćnie
sugerowana liczba zabiegów1-4
odstępy między zabiegami4-6 tygodni

efekty

Stan pacjenta przed zabiegiem mezotix
Stan pacjenta po zabiegu mezotix

Efekty po zabiegu pojawiają się do 6 tygodni. Już jeden zabieg Mezotix daje zaskakujące rezultaty. Mezotix wyróżnia jego nieinwazyjność. Każdy pacjent, niezależnie od typu skóry, jest zadowolony z jego efektów.
Niski poziom bólu, natychmiastowe rezultaty i krótka rekonwalescencja sprawia, że zabieg jest wyjątkowy w swej wygodzie i skuteczności.

Mezotix jako sposób na walkę z trądzikiem
Stan skóry po zabiegu mezotix

Mezotix w połączeniu z aktywnym tlenem to skuteczny zabieg do walki z trądzikiem. Jako jeden z niewielu zabiegów możemy wykonywać na aktywne zmiany trądzikowe. Zabieg działa antybakteryjnie, oczyszcza pory oraz wygładza skórę.

częste pytania