Sposób na trwałe usunięcie owłosienia

Regularne golenie włosów jest nie tylko uciążliwe ale również może przysparzać kilka kłopotów. Wiele osób boryka się z zapaleniem mieszków włosowych lub wrastającymi się włoskami po goleniu. Gładkie ciało to marzenie wiele osób – w Onde Clinic znamy na to sposób!

Nowoczesna epilacja laserowa to skuteczny i bezbolesny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. Kilka sesji lasera może sprawić, że zapomnimy o goleniu pach, nóg, czy bikini. Wiązka lasera przenika przez skórę, gdzie wykrywa ciemny pigment i koncentruje się na nim Laser podczas epilacji niszczy cebulkę włosa, co prowadzi do usuwania włosów. Wiązka lasera działa niezwykle precyzyjnie i nie narusza w żaden sposób innych tkanek.

Dlaczego należy wykonać serię zabiegów?

Wyróżniamy 3 fazy wzrostu włosa – wzrostu, przejściową i spoczynku. Najskuteczniej laser działa na włosy w fazie wzrostu. Każdy włos rośnie w innym tempie. Dlatego konieczne jest powtarzanie zabiegów by skutecznie usunąć każdy włos.

Ile zabiegów należy wykonać?

Uznaje się, że do osiągnięcia zadowalających efektów należy wykonać minimum 6 zabiegów. Ilość ta jest jednak zależna od grubości i koloru włosa. Przerwa między zabiegami to 4-5 tygodni. Ważne aby epilacja była wykonywana regularnie. Pierwsze efekty widoczne już są po jednym zabiegu. Włosy stają się słabsze i rzadsze.

Jaki jest najlepszy czas na rozpoczęcie epilacji laserowej?

Aby cieszy się gładkim ciałem latem należy rozpocząć epilację jesienią lub na początku zimy. Są to idealne pory roku ze względu na to, że nie trzeba osłaniać skóry przez słońcem. Epilacja laserowa to metoda nieinwazyjna i bezpieczna. Dzięki zaawansowanemu systemowi chłodzenia, ból i dyskomfort w trakcie zabiegu są praktycznie nieodczuwalne.

Laser w Onde Clinic to laser diodowy o najwyższej mocy szczytowej 4800W. Urządzenie posiada aż cztery rodzaje fal: aleksandrytową, diodową, blend oraz yagową. Funkcja chłodzenia kontaktowego Crystal Freeze redukuje odczucia bólowe, dzięki czemu zabieg jest komfortowy i nieinwazyjny.