Idealna cera – czyli skuteczne sposoby na przebarwienia

Przebarwienia na skórze mogą pojawić się na skórze w każdym wieku. Niestety przykrywanie makijażem i pielęgnacja domowa często nie wystarczają by zapomnieć o problemie.

Poznaj nasze skuteczne sposoby na przebarwienia na twarzy.

Przebarwienia na skórze to problem, z którym boryka się wiele osób. Powstają z kilku powodów.

Pojawiające się za skórze plamy mogą mieć przyczyny hormonalne. Szczególnie zauważają je Panie po ciąży lub terapii hormonalnej.

Przebarwienia pojawiają się również po nadmiernej ekspozycji na słońce i nie stosowaniu odpowiedniej ochrony przed promieniami. Są również plamy, które niestety pojawiają się wraz z wiekiem. Widać je nie tylko na twarzy ale również dłoniach i dekolcie.

Z nierównym kolorytem skóry zmagają się również osoby, mające w przeszłości problemy z trądzikiem.

Już w starożytnym Egipcie, w okresie Starego Królestwa, około 2500-3000 lat p.n.e., znane są wzmianki o operacjach plastycznych. Papirus Edwina Smitha, najstarszy podręcznik medycyny wojskowej, zawierał instrukcje dotyczące leczenia złamań, ran i innych urazów, ale także guzów oraz techniki rekonstrukcji nosa. Znajdowały się w nim również informacje o ginekologii i zabiegach kosmetycznych.

Na szczęście istnieje kilka skutecznych metod na pozbycie się nieestetycznych przebarwień. Najskuteczniejsze to te, które zostaną indywidualnie dobrane przez specjalistę kosmetologa.

Na taką pomoc mogą liczyć nasi pacjenci w Onde Clinic.

ALGAE PEEL

Najmniej inwazyjnym a jednocześnie bardzo skutecznym zabiegiem jest peeling cypryjski ALGAE PEEL. Jest to peeling biologiczny a nie mechaniczny. Mikrobiomy pudru ziołowo-algowego podczas zabiegu i masażu penetrują skórę jeszcze przez kilka dni po zabiegu, pracując na zniewalający i długotrwały efekt. Skóra staje się miękka, odżywiona, napięta i rozświetlona. Przebarwienia znacznie rozjaśniają się już po pierwszym zabiegu. To wieloetapowy zabieg, który zalecamy powtarzać co dwa tygodnie. Ilość zabiegu zależy od intensywności problemu.

BLOOMEA

BLOOMEA to najbardziej popularny zabieg ostatnich kilku lat w Polsce. Technologia TRIO M.M.L zapracowała na swoją popularność. Bloomea to urządzenie do Modelingu skóry wykorzystujące 3 synergicznie działające technologie: makroeksfoliacja, mikrowibracja i luminoterapia.

Na początku zabiegu dobierany jest odpowiedni tip złuszczający. Ten etap polega na złuszczaniu chemiczno-mechanicznym naskórka

Następnie po fazie makroeksfoliacji na skórę aplikowany jest dobrany przez kosmetologa kosmetyk lub kwas chemiczny. Zależy nam na dostarczeniu do skóry jak najwięcej substancji aktywnych, które pomogą rozjaśnić przebarwienia.
W trakcie trwania całego zabiegu oddziałuję na skórę luminoterapia. Pod wpływem ok 30 minutowego naświetlania skóry, zachodzą procesy mające na celu wsparcie regeneracji i odbudowy łańcuchów kolagenowych oraz dochodzi do namnażania elastyny i fibroblastów.

Na koniec zabiegu Kosmetolog kładzie biocelulozową maskę która uspokaja skóre i daje ukojenie.

Zabieg nie tylko redukuje przebarwienia ale również liftinguje, nawilża, odżywia i wygładza skórę.

ALMA PIXEL RF

Pixel RF to urządzenie wykorzystujące połączenie mikroplazmy oraz fali radiowej. Zabieg łączy energię fal radiowych z kontrolowanymi mikrouszkodzeniami naskórka i skóry właściwej. Tym sposobem stymuluje odbudowę włókien kolagenowych. Na powierzchni naskórka w czasie zabiegu emitowana jest plazma uszkadzająca naskórek w celu jej całkowitej odnowy. Po zabiegu nakładamy odpowiednie preparaty medyczne i kosmetyki poprawiające odnowę skóry

To tylko kilka metod usuwania przebarwień, które oferuje Onde Clinic. Odpowiedni zabieg dobierany jest podczas konsultacji z kosmetologiem. Pacjent otrzymuje zawsze dokładne zalecenie po zabiegowe oraz plan pielęgnacji domowej, która wzmocni efekt zabiegów.